30 липня Міжнародний день друзів

Міжнародний день дружби (або Міжнародний день товариша) відзначається щороку 30 липня. Це свято не офіційне, але люди, які вміють дружити й мають справжніх друзів, залюбки його святкують. День дружби — саме той день у році, коли друзі висловлюють один одному подяку та говорять, чому саме вони дружать.

Святкувати цей день можна по-різному: надіслати листівку у конверті, опублікувати допис у соцмережах чи зустрітися разом з друзями в парку та з’їсти одну на всіх велетенську піцу. Який би спосіб ви не вибрали, він буде найкращим. А більше про сьогоднішнє свято ми розкажемо далі.


Історія створення свята

Свято Міжнародний день дружби придумав Джойс Холл у 1919 році. Засновнику Hallmark (Національна асоціація вітальних листівок) здалося, що було б непогано, якби люди, святкуючи свою дружбу, надсилали один одному листівки. Однак тоді люди не підтримали ідею Hallmark, адже новий маркетинговий трюк був надто очевидним для споживачів. До 1940-х років кількість листівок з Днем дружби дуже зменшилася, а пізніше їх взагалі перестали купувати.

Проте у 1998 році ООН з нагоди цього свята назвала Всесвітнього посла дружби. Ним став Вінні-Пух. А у квітні 2011 року ООН офіційно визнала 30 липня Міжнародним днем дружби. Разом із розвитком соціальних мереж популярності набув і Міжнародний день дружби. Адже за допомогою тематичних хештегів кожен може долучилися до його святкування. При чому не має значення, як далеко один від одного знаходяться друзі, і як саме (офлайн чи онлайн) люди товаришують.

Згідно з декларацією про Міжнародний день дружби, люди мають святкувати цей день відповідно до культури й традицій свого народу. І дійсно, у кожному куточку світу це свято матиме власний сценарій, власні звичаї й обряди. Однак усіх людей цього дня об’єднує сила дружби, яка є міжнародною й охоплює усі куточки земної кулі.

Як відзначити Міжнародний день дружби

Немає чітких правил, як святкувати Міжнародний день дружби. Кожна дружба гарна по-своєму, адже вона унікальна. У вас та ваших друзів є чудова можливість взяти у цей день чистий аркуш паперу і намалювати на ньому все те, що вас зближує. Сьогодні можна малювати спільні спогади, мрії, плани, просто якісь фантазії.

А можна відправитися у спільну подорож чи влаштувати дружній пікнік. Відвідайте разом місця, де вам колись було добре разом. Пляж, на якому ви зустрілися. Дах будинку, де ви разом мріяли. міський парк, у якому ви робили щось таємне та заборонене, про що знаєте тільки ви. Або сходіть разом туди, куди вже давно хотіли піти, але все ніяк не знаходили на це часу.

Однак, якщо вашій дружбі вже дуже багато років, або наразі дуже зайняті або знаходитесь у різних місцях й не можете спланувати разом з усіма один захід, можна придумати щось на кшталт звичайної онлайн-зустрічі. Найкращі друзі завжди розуміють, що у кожного з вас багато справ. Але ж так приємного поспілкуватися усім разом якусь годину та пригадати чудові спільні дні.

Зателефонуйте сьогодні своїм друзям, щоб дізнатися, як їхні справи. І ваш кількахвилинний телефонний дзвінок може перерости у багатогодинну розмову про життя та колись спільні мрії. Для давно втрачених друзів це чудовий спосіб наздогнати та розповісти всі секрети, які не потрапляють у соціальні мережі. Для друзів, які все ще підтримують регулярні контакти, це завжди чудова можливість дізнатися один в одного, що ви їли на обід.

Найлегше, звичайно, святкувати Міжнародний день друзів у дитячому колективі. Якщо у ваших дітей є друзі, з якими вони часто граються на майданчику чи ходять на одну спортивну секцію, ви можете влаштувати для них свято. Таким чином ви навчите своїх дітей дружити, а відтак вони ніколи не будуть самотніми.

Отже, сьогодні більше, ніж будь-який інший день, це можливість повідомити всім вашим друзям, близьким чи далеким, знати, як ви їх цінуєте та дбаєте про них. Це шанс зв’язатися зі старими друзями, новими друзями та навіть з тими, кого ви бачите щодня, і зробити щось, що відзначає значення вашої дружби для вас.

Важливість друзів

Друзі бувають різні. Високі й стрункі, рум’яні й маленькі. З кимось ми дружимо ще зі шкільної парти, з кимось бігали разом у дворі. Когось з них знайшли в універі. З кимось познайомилися у потязі «Київ — Херсон», а хтось одного разу просто залишив свій лайк під вашим дописом у фейсбуці. Проте як би ми їх не знайшли, ким би вони не були, між нами завжди існуватиме невидимий тісний зв’язок, заснований на спільних інтересах, насолоді від спільної роботи, чи просто спілкуванні один з одним.

Друзі готові допомогти нам у важкі часи та поділяти радість перемог. Лікарі стверджують, що друзі важливі як для нашого фізичного, так і для психічного здоров’я на всіх етапах життя.

Але друзі важливі не лише для людей. Дружба між країнами важлива на глобальному рівні. Дружба допомагає встановити мир і уникнути війни. Головне, щоб друг був щирим. Саме тому ООН оголосила 30 липня своїм офіційним Міжнародним днем ​​дружби.

Дні дружби в усьому світі

Міжнародний день дружби святкується не лише 30 липня. У деяких країнах святкування припадають на інші дні.

Україна - 9 червня - День друзів - Надсилають один одному вітальні повідомлення у месенджерах та соцмережах, влаштовують дружні пікніки

Іспанія / Аргентина / Бразилія - 20 липня - День друзів - Влаштовують дружні посиденьки

Індія - Перша неділя серпня - День дружби - Обмінюються привітаннями, зав’язують дружні стрічки

Болівія - 23 липня - День дружби - Влаштовують гучні вечірки

Фінляндія - 14 лютого - Ystävänpäivä (День друзів) - День святого Валентина частіше відзначають як День друзів

Колумбія - Друга субота березня - День дружби - Обмінюються з близькими друзями та коханими подарунками, святкують найчастіше у барах і нічних клубах

Міжнародний день дружби в цифрах

- 22% людей — живуть довше, якщо у них є близькі друзі.

- 2 — середня кількість найкращих друзів у дорослої людини.

- 1994 рік — рік виходу в ефір популярного телешоу «Друзі».

- 26% людей — конфліктують зі своїми друзями через те, що розміщено в Інтернеті.

- У 2 рази вище — ймовірність смерті жінок з раком молочної залози, якщо вони не мають друзів.

- 9 місяців — вік, коли малюки починають розпізнавати дружбу.

- 36% людей — кинули погану звичку, якщо їх друзі теж кинули її.

- У 7 разів вище — ймовірність того, що людина буде більш продуктивною на роботі, якщо її близький друг також працює там.

- 10–25 годин на тиждень — молодь приділяє спілкуванню.

- 57% підлітків — заводять близьких друзів в Інтернеті.

5 фактів про Міжнародний день дружби, які вас вразять

Коли Hallmark запропонував споживачам вітальні листівки для друзів, з’явилася ідея надсилати їх своїм друзям, щоб повідомити їм, що вони спали вам на думку або заслуговують швидкого «привітання» поштою.

На честь дружби був названий астероїд 367 Amicitia. Ця назва перекладається з латинської як «дружба».

Відповідно до соціологічних досліджень, вже багато років поспіль містом з найдружелюбнішими мешканцями є Сідней.

Дружити з людьми можуть не тільки інші люди, а й шимпанзе, коні, дельфіни та слони. Крім того, не варто також забувати про собак та котиків, які вже давно стали вірними друзями українців.

Дружити — це приймати людей такими, якими вони є: з різним походженням, кольором шкіри, релігією, вагою, кольором волосся. Для справжньої дружби достатньо бути щирим і мати спільні інтереси з цими людьми.

Привітання з Міжнародним днем дружби

Не знаєте, які надіслати вітальні слова своїм друзям сьогодні? Скористайтеся нашими листівками.

Коли відзначається Міжнародний день дружби у 2022, 2023, 2024 та 2025 роках

Міжнародний день дружби відзначається щороку 30 липня, і з дати не виходить. Це свято не офіційне, тому воно не є вихідним днем.

Свята завтра