3 жовтня День вчителя

Осінь вже почалася, перше листя давно пожовтіло, а значить, пора згадувати шкільні роки та святкувати День учителя. Про історію свята, традиції святкування в Україні та світі, листівки для привітання своїх вчителів — все це та більше в нашій статті.


Коли відзначається День учителя

Ми, українці, звикли до святкування Дня працівників освіти у першу неділю жовтня. Це свято було встановлене указом Президії Верховної Ради СРСР в 1965 році, тому крім України, ця дата є святковою ще в ряді пострадянських країн: Білорусі, Казахстані та Латвії.

Багато країн відзначають це свято 5 жовтня, у Всесвітній день вчителів, встановлений ЮНЕСКО. Серед таких Німеччина, Канада, Великобританія, ОАЕ, М’янма, Пакистан, Вірменія, Філіппіни та інші. Країни північної Африки, такі як Єгипет, Туніс, Лівія тощо, відзначають День учителя 28 лютого.

У більшості країн свято освітян відзначається в інші різні дати. Наприклад, Іспанія святкує цей день 27 листопада, Південна Корея — 15 травня, Польща — 14 жовтня, а Сінгапур — в першу п'ятницю вересня. День вчителя в Аргентині (11 вересня) заснований на честь видатного педагога-активіста, президента країни Домінго Фаустіано Сармьенто, а в Індії (5 вересня) — на честь філософа, громадського діяча і також президента країни Радхакрішнан.

Історія свята Дня вчителя в Україні

Український День працівників освіти офіційно з’явився лише в минулому столітті за указом Верховної Ради СРСР. Вже тоді було обрано першу неділю жовтня як дату для свята. Однак сама професія з’явилася ще у Стародавньому світі: перші школи з'явилися в IV тисячолітті до н. е. На Русі вчителі стали затребуваними одразу після появи християнства.

Як з’явився День учителя

У світі це свято відзначали вже давно. Перше святкування Дня вчителів відбулося ще у XIX столітті. Пізніше почали з’являтися офіційні та міжнародні професійні вчительські дні в усьому світі. Деякі країни відзначають це свято на честь видатних вчителів.

Традиції святкування Дня вчителя

Традиційно у цей день всі вітають своїх вчителів у знак подяки за їх працю. Та в кожній країні по-різному заведено святкувати День вчителя.

В Україні

В Україні зазвичай немає чітких традицій святкування: головним залишаються привітання вчителів та святкові заходи в школах. Та існує все ж одна цікава традиція: день учнівського самоврядування. На честь цього учні на день стають вчителями й шкільною адміністрацією, а з учителів формують новий клас, і вони стають школярами. Жоден шкільний святковий концерт не обходиться без конкурсів, привітань та усіляких сценок, пов’язаних з учнями та вчителями.

В інших країнах

Всесвітній день вчителів не лише про подяку представникам цієї професії, а й про те, аби привернути увагу на проблеми учителя та його роль у суспільстві.

Найкращі листівки з Днем вчителя

У цей день точно треба привітати своїх знайомих вчителів! Для цього оберіть будь-яку листівку, залежно від того, ким ви приходитеся до вчителя та нагадайте йому, яку важливу працю він виконує щодня!

Побажання вчителю від батьків

Ви, як ніхто, розумієте, наскільки вчителі важливі для дітей та їх виховання. Сьогодні подякуйте їм за те, що вони роблять ваших дітей кращими, відкривають перед ними цікавий світ знань, вчать їх бути самостійними та вчитися все життя.

Привітання від учнів

Для кожного з нас вчителі — це ті люди, що допомогали нам знайти себе, підтримували та слідкували, аби ми ставали краще з кожним днем. Дійсно, завдяки вчителям ми стали тими, ким є зараз.

Привітання з Днем вчителя колегам

Якщо ви вчитель, то ми вас вітаємо з вашим святом! А ви не забудьте привітати своїх колег, з ким щодня ділитеся шкільними проблемами та радощами, та тих, хто розуміє вас, як ніхто.

Найкращі вітання класному керівникові

Класний керівник не лише слідкував за вашим шкільним життям та підказував, які оцінки треба виправити. Він також підтримував усі ваші починання, розумів та завжди залишався на вашому боці. Він точно заслуговує на те, аби почути ваші слова любові та вдячності у це свято.

Теплі вітання першій вчительці

У цей день згадайте й ту вчительку, яка навчила вас писати та читати, завдяки кому ви можете рахувати та так любите вчитися! А може ваш перший вчитель був чоловіком? Тоді для нього особливі слова сьогодні.

Привітання з Днем учителя у віршах

Який вчитель не захоче послухати присвячені йому вірші, особливо у такий святковий день. Тож неодмінно напишіть своїй вчительці поему, або ж просто надішліть їй нашу листівку!

Коли відзначатиметься День вчителя у 2022, 2023, 2024 та 2025 роках

В Україні, як і в інших країнах, це свято відзначається у першу неділю жовтня. У 2021 році ми святкуємо цей день 3 жовтня, а в наступні роки свято випаде на такі дати:

- у 2022 році — 2 жовтня;

- у 2023 році — 1 жовтня;

- у 2024 році — 6 жовтня;

- у 2025 році — 5 жовтня.

Свята завтра