День святого Валентина 14 лютого

Взимку усім ще більше хочеться тепла та любові, тому не випадково День усіх закоханих є таким популярним. Для декого це свято має велике значення, а хтось вважає, що любов не залежить від дати. Проте естетика свята та історії, пов’язані з ним, не залишають байдужим нікого.

Історія

День Святого Валентина, як й легенда його походження, знайомий багатьом з дитинства. Та історії, пов’язані зі святом, набагато цікавіші та захопливі, ніж ми звикли вважати. Лютий здавна вважався місцем романтики, тож така дата для свята була обрана не випадково.

 • Легенда про святого Валентина

  Найбільш відомою історію походження є легенда про священника Валентина, який таємно одружував молодих. Було це ще у 3 столітті у Римі. Вважалося, що самотні чоловіки сильніші від одружених. Через це воїнам того часу не дозволялося вступати у стосунки, тож Валентин був для них справжнім рятівником. Священника швидко піймали й ув’язнили. У неволі Валентин закохався у дочку викрадача, а перед своєю стратою 14 лютого він надіслав коханій листа з підписом «Твій Валентин». Традиція писати таке звертання й досі залишилася у багатьох країнах. Та насправді не все так просто: історики знають багато історій з чоловіком з таким ім’ям. Дехто згадує ще єпископа, який рятував людей від катувань у тюрмах. Є версії про лікаря, якого засудили після того, як той зміг вилікувати тяжко хвору дитину. Єдине, у чому погоджуються більшість науковців — в тому, що історія свята була набагато менш романтичною та доброю, ніж вважається. На думку істориків, ці розповіді досить реальні, проте зв’язок з коханням був приписаний пізніше. На жаль, точно не знає ніхто з них, адже найдавніші знахідки, пов’язані з Валентином, датуються 5 століттям.

 • Вплив Джеффрі Чосера

  Ще до того, як з’явився День закоханих, 15 лютого відзначали свято під назвою Луперкалії. Історія свята пішла від легенди про заснування Рим, але язичницьке походження і процес святкування виявилися для християн неприйнятними. Через це у 5 столітті Папа Геласій оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина. Та тоді свято не було пов’язане з любов’ю, на відміну від Луперкалій. Днем закоханих воно стало вважатися вже майже через тисячу років. У західній Європі середина лютого вважалася початком сезону спарювання птахів, тому для багатьох Валентинів день мав бути чимось романтичним. І 14 лютого таким стало завдяки Джеффрі Чосеру, який у своїх віршах написав про святкування цього дня як Дня закоханих. Він описав саме любов між птахами, проте наступні покоління поетів, натхненні творчістю Чосера, писали твори вже про стосунки між людьми. Та найкумеднішим є те, що Джеффрі у рядках про те, що птахи обирають собі пару, мав на увазі 3 травня! Про День закоханих поет згадав у вірші, бо такі рядки краще римувалися, а також через те, що свято 14 лютого було більш відомим, ніж 3 травня. Цікаво, що саме вірші були популярним способом привітання з Днем Валентина у ті часи. Найвідомішою поемою є твір Герцога Чарльза Орлеанського, присвячений його дружині. Вірш датується приблизно 1415 роком. Також у ті часи були випадки, коли наймали письменників, щоб писати привітання до Дня Святого Валентина. Зараз свято залишається популярним у країнах Європи, Америки та в Австралії, а останні роки стає все більш поширеним у країнах Азії.


Валентинка — привітання з днем Святого Валентина

 • Такий атрибут Дня закоханих, як валентинки, існує всього лише з 16 століття. Найперші листівки робили своїми руками, а вже у 18 столітті з’явилося їх промислове друкування, завдяки чому вони стали ще більш популярними. У середині 19 століття Естер А. Хоуленд почала виробництво більш креативних валентинок: з різноманітними малюнками та візерунками. Форма серця, яка є найпопулярнішою для валентинок, також має декілька версій походження: форма лебединих ший у парі, листків винограду чи фігури жінки. За іншою версією, вона з’явилася через незнання того, як насправді виглядає людське серце. Та найцікавіша історія пов’язана якраз з символом любові, який на початку не мав ніякого відношення до серця. Цікавий факт: більше листівок, ніж на День святого Валентина у світі відправляється лише на Різдво. Щорічно 145 мільйонів валентинок відправляється до своїх адресатів по всьому світу.


Подарунок на день закоханих

Якщо у вас є половинка та ви хочете святкувати День Валентина, то найперше питання щодо свята стосується подарунку. І якщо ви шукаєте на нього відповідь, ми пропонуємо три додаткових питання, які можуть допомогти вам визначитися з подарунком: Це практично? Це відповідає інтересам половинки? Це відповідає настрою свята? Та не забувайте, що друге правило — найголовніше. Неважливо, що подобається вашій половинці, якщо подарунок обрано саме для неї/нього, то він буде найприємнішим.

 • Що подарувати коханому хлопцю

  Хлопці зазвичай більш полюбляють практичні подарунки, ніж сентиментальні. Та ніщо не заважає поєднувати у подарунку і те, і інше! Та не забувайте, що велику роль грає увага до інтересів половинки. Ваш бойфренд полюбляє сучасні технології? Подаруйте йому гаджет або аксесуар, пов’язаний з вами — залежить від фантазії та бюджету. Також не треба думати про стереотипні подарунки, як про щось нудне. Якщо хлопець, наприклад, колекціонує щось, він обов’язково буде радий поповненню колекції. І неважливо, чи то буде набір шкарпеток з цікавими принтами, чи новий смартгодинник.

 • Що подарувати коханій дівчині

  Для дівчат зазвичай День закоханих є важливим днем та має більш символічне значення. Тому, наприклад, срібний браслет з вашими ініціалами безумовно стане подарунком мрії. Та не забувайте про практичність також. Ваша дівчина займається творчістю? Тематичний подарунковий набір також буде гарною річчю. Полюбляє плівкову фотографію? Вона буде щаслива отримати раритетну камеру. Та якщо ви не впевнені, або не можете зупинитися на чомусь одному, можна зібрати бокс з різноманітними бьюті-подарунками солодощами та іншими дрібницями. В будь-якому випадку, неважливо, сьогодні День закоханих, чи ні, частіше зігрівайте любов’ю свою половинку, адже такі моменти — найцінніші. А для подарунка привід знайдеться коли-завгодно, для цього достатньо щодня заходити на наш сайт та дізнаватися про свята.

Свята завтра